זיהוי נסיגה, חזרת רגשות ואתגרים חדשים


כאשר נגמלים מתרופות, לא כל התסמינים הם חלק מתהליך הגמילה: אתה עלול להיתקל ברגשות קשים או במצבים קיצוניים אותם התרופה דיכאה בעבר או ברגשות חדשים.
 

תסמיני גמילה נוטים להתחיל מיד לאחר ההפחתה במינון ועשויים להעלם עם הזמן, ככל שהמוח מסתגל. ייתכן שיהיה עליך פשוט לחכות עד שיחלפו.
 

חזרה של רגשות או רגשות חדשים יכולים להימשך זמן רב יותר, והפתרון עשוי לדרוש הבנה ומעורבות פעילה. אין דרך חד משמעית להבחין ביניהם, במיוחד עקב ההשפעה של הציפייה ושל אפקט הפלצבו.
 

אם הסימפטומים הם בלתי נסבלים או פולשניים מדי, ייתכן שהפחתת מהר מדי. שקול להגדיל את המינון ונסה שוב לאט יותר.


אם תסמיני הגמילה ממשיכים להיות בלתי נסבלים, אתה יכול להחליט להישאר על התרופות בטווח הארוך יותר. הגוף שלך עשוי לפתח תלות, והסיכונים הנובעים מתלות זו גבוהים יותר כאשר נוטלים תרופות במשך זמן רב. תלות לטווח ארוך בתרופות, נוטה להיות סבירה יותר בתרופות כגון פרוזאק, בנזודיאזפינים ואנטי -פסיכוטיים. הישאר באותו המינון במשך זמן מה, והתמקד במטרה הגדולה יותר של שיפור החיים שלך. 
 

אני חושב שמישהו נוטל יותר מידי תרופות, מה עליי לעשות?
 

לרוב, אנשים אינם מודעים לעובדה שהם נוטלים יותר מידי תרופות, או שקשה להם להביע את עצמם ולהבין כי התקווה לשינוי היא תקווה מציאותית.
 

תרופות פסיכיאטריות יכולות להיות "משכרות" מאוד, מתמודדים רבים שנמצאים תחת טיפול בתרופות אלו מתנהגים כמו מישהו שהוא כל כך שיכור שהוא לא מבין שהוא שיכור.
 

אם אתה מבחין ברעידות, שינה מופרזת, נוקשות בגוף, רגשות קהים, סערות נפש בלי סיבה מצדקת, "פתיל קצר", עלייה חמורה במשקל, איטיות, פגיעה קוגניטיבית, "טיקים" או סימנים אפשריים אחרים של שימוש יתר בתרופות, אל תניח שהרופא מטפל בזה, פעל בנושא, הראה לרופא שאתה מכבד את דעתו ואת ההחלטות שלו והעלה את הנושא.
אל תשפוט או תקפוץ להסקת מסקנות, פשוט הסבר במה אתה מבחין ושאל את האדם המתמודד אם הוא שם לב לכך. שאל אם אמר זאת לרופא ומה הייתה תגובתו.
התחל בדיאלוג לגבי הסיכונים והיתרונות של התרופות שהמתמודד לוקח, אם המתמודד מסוגר במיוחד או פסיבי, שקול לגשת לחברים קרובים שלו, למשפחה שלו, או כל בעל מקצוע שעובד איתו. אל תתן לפחדים שלך להפריע, אתה לא יודע כיצד הוא מרגיש, אבל נסה להיות מעורב, ולוודא שמה שאתה רואה מתוקשר באופן ברור.

 

זה יכול לקחת זמן לאנשים לבצע שינויים משמעותיים, אבל "בחירה" לא צריכה להיות תירוץ להזנחה. עזור לאדם לקבל תמיכה, לדבר, והזכר לו שיש לו אפשרויות נוספות.
 

לתיאום פגישת ייעוץ
פנייתך התקבלה