סיכונים לבריאות הנפש

 

סיכונים לבריאות הנפש הם חלק מן ההיבטים הפחות מובנים של תרופות פסיכיאטריות, ויכולים להפוך את ההחלטה להפחתה וגמילה מהתרופות לתהליך מסובך.
 

הנה כמה נתונים שהרופא שלך כנראה לא יאמר לך:

 -  תרופות פסיכיאטריות עלולות לפעמים לגרום לתסמינים פסיכוטיים קשים ולהגדיל את הסבירות למשבר. תרופות יכולות לשנות קולטנים נוירוטרנסמיטורים במוח כמו דופאמין, מה שהופך אצל אדם "רגיש" לפסיכוזה, כמו גם הגדלת רגישות לרגשות וחוויות בכלל. יש אנשים המדווחים על התסמינים הפסיכוטיים הראשונים שלהם או על רגשות אובדניים רק אחרי שהתחילו לקחת תרופות פסיכיאטריות. לעיתים תגובת הרופאים היא במתן אבחנה חמורה יותר והוספת תרופות נוספות.

 -  חלק מהתרופות מחוייבות כעת לשאת אזהרות לגבי סיכון מוגבר לפגיעה עצמית, התנהגות אלימה והתאבדות.

אנשים רבים חווים שינויים שליליים באישיותם ובאופיים, למשל תחושת של אובדן העצמי, מסוממים, הקהיה רגשית, יצירתיות פחותה, רגישות נפשית, אבדן אמון ואמונה.


 -  אנשים שנוטלים תרופות פסיכיאטריות, במיוחד אנטי פסיכוטיות, נוטים לעיתים לפתח יותר בעיות לטווח הארוך ולהיות מסווגים כחולי נפש. בחלק מהמדינות שמשתמשות בפחות תרופות, קיימים שיעורי החלמה גבוהים יותר מאשר במדינות המשתמשות בתרופות רבות; ופרוייקטים כגון Soteria www.moshersoteria.com Open Dialogue מראים כי שימוש מועט בתרופות עלול למנוע מצבים כרוניים.

 -  ברגע שאתה תחת השפעת התרופות, האישיות שלך ויכולות החשיבה הביקורתית שלך משתנות מאוד. זה יכול להיות קשה להעריך את התועלת של התרופה כמו שצריך. ייתכן שיהיה עליך לקבל את התרופה, בלי להבין בכלל איך התרופה משפיעה על החשיבה שלך. מינונים גבוהים במיוחד של תרופות אנטי פסיכוטיות הן "כותנות משוגעים" כימית.

 -  תרופות פסיכיאטריות שנלקחות זמן רב יכולות להפריע ולפגוע ביכולת הטבעית של המוח לווסת ולרפא בעיות רגשיות. אנשים רבים מדווחים על צורך "ללמוד מחדש" כיצד להתמודד עם רגשות קשים כשהם מפחיתים או נגמלים מתרופות פסיכיאטריות. נטילת תרופות עשויה להקשות בעבודה על הרגשות הגורמים למצוקה שלך.

 -  אנשים מסוימים, אפילו במצבים הגרועים ביותר של שגעון, אומרים כי על ידי התמודדות עם חוויותיהם במקום הדחקתם, הם חזקים יותר בסופו של דבר. לפעמים "שגעון" הוא לא יותר ממשבר ויכול להיות הפתח לשינוי. אמנים, פילוסופים, משוררים, סופרים ומרפאים הם בדרך כלל אסירי תודה על תובנות הנובעות מרגשות "שליליים" וממצבי קיצון. תרופות עלולות להיות מועילות עבור חלקנו, אבל אצל אחרים הם עלולות לטשטש את הערך האפשרי והמשמעות האמיתית של המשבר.  
 

לתיאום פגישת ייעוץ
פנייתך התקבלה