מה הם הקשיים בגמילה מתרופות פסיכיאטריות


בעבודה עם אלפי אנשים לאורך שנים רבות, מצאנו שאין דרך לחזות כיצד תהליך השינוי, ההפחתה או הגמילה יעבוד. אין שום דרך לדעת מראש מי יכול ומי לא יכול להרגיש טוב גם בלי תרופות פסיכיאטריות או מי יכול להרגיש טוב גם במינונים נמוכים יותר או כמה קשה זה יהיה עבורו.
 

היות וגמילה היא בעלת פוטנציאל אפשרי עבור כל אחד ואחת, הדרך היחידה באמת לדעת היא לנסות לאט ובזהירות עם מדריך או מטפל, ולראות איך זה הולך ולהישאר פתוחים לאפשרות להמשיך ולנטול תרופות.
 

לכל אחד צריכה להינתן האפשרות לחקור את הנושא הזה. ארגון בריאות הנפש המוביל בבריטניה- "MIND”, ערך מחקר מקיף ויסודי ומצא כי "משך הזמן בו היה השימוש בתרופה הינו הגורם המשפיע ביותר בסיכויי ההצלחה לגמילה:
 

ארבעה מתוך חמישה אנשים (80%) שנטלו תרופות במשך פחות משישה חודשים הצליחו להיגמל בקלות יחסית. לעומת זאת, פחות ממחצית (44%) מהאנשים שנטלו תרופות במשך יותר מחמש שנים הצליחו להיגמל ולחזור לתיפקוד מלא. יותר ממחצית האנשים שנטלו תרופות במשך תקופה שבין שישה חודשים עד חמש שנים הצליחו.
 

חוסר הוודאות קיים ויהיה קיים תמיד, לכן יש לשמור על גמישות בתהליך, צריך לזכור שתהליך הלמידה הינו דינאמי ולומדים תוך כדי תנועה, גמילה מתרופות עשויה להתאים או לא להתאים לך. בכל מקרה לכל אחד צריכה להיות האפשרות להטיל ספק במה שאמרו עליו, לחקור נושא זה ולקבל החלטות על סמך יידע עדכני, הלמידה עצמה הינה חוויה מעצימה, מצמיחה ומגבשת. 
 

לתיאום פגישת ייעוץ
פנייתך התקבלה