מדוע אנשים רוצים להיגמל מתרופות פסיכיאטריות?

 

לעתים קרובות רופאים אומרים שלא משנה מה תופעות הלוואי של התרופות הפסיכיאטריות, עדיין עדיף להשתמש בהן מאשר לסבול מהפרעות נפשיות. יש רופאים שטוענים כי להפרעות נפשיות השפעה "מציתה", ומתן תרופות בשלב מוקדם היא הפתרון הטוב ביותר, או ששגעון הוא רעיל ותרופות הן "מגן נוירולוגי". אלה תיאוריות שאינן מוכחות, למרות שמשבר מתמשך והתמכרות עלולות בהחלט להיות הגורם העיקרי לתחושה שהחיים נוטים לצאת מכלל שליטה ותחושה שכזאת בהחלט מייצרת לחץ מתמשך ותחושות איומות.
 

רופאים רבים נוטים להפיץ פחדים שלא בצדק: בעוד שהתרופות עוזרות לאנשים רבים, אחרים מצאו דרכים להחלים ללא תרופות פסיכיאטריות ומדווחים שחייהם טובים יותר בלעדיהן. כל אחד מאתנו ייחודי, לפעמים אנשים מתמודדים עם מצבים "פסיכוטיים" בהצלחה ללא תרופות.
 

מליוני אנשים בעולם משתמשים בסמי הזיות, שותים לשוכרה ונמצאים בהוויה שמנותקת מהמציאות. במסיבות ובטקסים רוחניים זה מאד שכיח בתקופה שבה אנו חיים, והם שבים למציאות כאשר השפעת החומר הפעיל חולפת ללא התערבות בתרופות פסיכיאטריות. תרבויות מגוונות, לרוב לא מערביות נוטות להבין ולהגיב לחוויות אלו באופן שונה ולא כמחלה ולראות אותן כחיוביות ורוחניות והכרחיות לצמיחה והרחבת התודעה. ההחלטה איך להתייחס למצבי "שגעון" היא אישית ונמצאת בידיך.
 

לתיאום פגישת ייעוץ
פנייתך התקבלה