המשך שימוש בתרופות ומזעור נזקים

 

אתה יכול להחליט, בהתחשב בחומרת המשבר עימו אתה מתמודד ובמכשולים העומדים לפניך, לחפש פתרונות אלטרנטיביים או להמשיך את הטיפול בתרופות פסיכיאטריות.
 

אל תרגיש שאתה עומד למשפט, הרחב את התודעה שלך, חקור ולמד את הנושא בעצמך וקבל את ההחלטות הטובות ביותר שאתה יכול, יש לך את הזכות לעשות את מה שעובד הכי טוב בשבילך או בשביל יקיריך, אנשים אחרים לא יודעים מה זה לחיות את החיים שלך או את החיים של אדם שיקר לך ואתה מעוניין לעזור לו.
 

לנקוט בגישה של מיזעור נזקים תועיל תמיד.

נסה לבצע הפחתה במינונים בעזרת הרופא המטפל או מדריך לגמילה מסמים בעל נסיון בגמילה מתרופות פסיכיאטריות בכדי לשפר את איכות החיים שלך ולמזער את תופעות הלוואי שהתרופות מייצרות.

 

  - אין להשאיר את הכל לתרופה. קח עניין פעיל בבריאות הכללית שלך, טיפולים אלטרנטיביים, כלים בריאותיים, טיפולי מגע.
 

 - מציאת מקורות חדשים של טיפול עצמי יכולים להקל על תופעות לוואי, ובסופו של דבר להפחית את הצורך בתרופות.
 

 - הישאר בתקשורת עם הרופא המטפל שלך בכל הנוגע לתרופות שלך.
 

 - תבקש ותסכים לקבל תמיכה מחברים ובני משפחה.
 

 - וודא שיש לך את המרשמים ואת התרופות שאתה צריך, וכי אתה נוטל אותן באופן קבוע, בשעות קבועות, מינונים חסרים יכולים להוסיף מתח לגוף ולמוח.
 

 - אם החסרת מנה, אל תיקח מנה כפולה.
 

 - היזהר מנזק בין-תרופתי. למד את הסיכונים של שילוב עם תרופות אחרות, והיזהר בערבוב עם סמים או אלכוהול. לאשכוליות, עשבי תיבול ותוספי מזון מסויימים יכולות להיות תופעות לוואי כאשר הם באות במגע עם תרופות.
 

 - בצע מחקר על התרופות שלך.
 

 - אל תסמוך רק על הרופא שלך לקבלת הנחיות, קבל חוות דעת נוספות מרופאים אחרים. למד גם בעצמך, וצור קשר עם אחרים אשר לקחו את אותן התרופות שאתה לוקח.
 

 - גלה כל מה שאתה יכול ממגוון המקורות האפשריים על התרופות שלך.
 

 - השתמש בתוספי תזונה וצמחי מרפא כדי להפחית תופעות לוואי.
 

 - שקול לחקור הפחתה במינון התרופה, גם אם אין בכוונתך להגמל. זכור גם כי הפחתה, גם אם זה מינון קטן יכול לגרום לתסמיני גמילה.
 

 - אם אתה נוטל תרופה בפעם הראשונה עליך לדעת כי מחקרים מראים שמינון קטן, נמוך יותר מהמומלץ, עשוי להיות יעיל לא פחות ועם פחות תסמינים ותופעות לוואי. דבר עם הרופא המטפל שלך ובקש ממנו להתחיל עם מינון תרופתי נמוך.
 

 - נסה לצמצם את מספר התרופות השונות שאתה לוקח להכרחיות בלבד, הבן אילו תרופות גורמות לתופעות הלוואי היותר קשות. היצמד לשימוש זמני, אם הדבר אפשרי.
 

 - בדוק את עצמך באופן קבוע ונסה לפקח על התגובות לתרופות, קבע לעצמך קווי בסיס בטרם השימוש בתרופה חדשה. בדיקות עשויות לכלול: בלוטת תריס, אלקטרוליטים, גלוקוז, רמת ליתיום, צפיפות עצם, לחץ דם, כבד, א.ק.ג., כליות, קוגניציה, פרולקטין, וסריקות לתופעות לוואי אחרות. השתמש בבדיקות הטובות ביותר והרגישות ביותר הזמינות על מנת לחשוף את הבעיות בשלב מוקדם.
 

 - בחן את הקשר הרגשי שלך עם התרופה. צייר תמונה, צור משחק תפקידים, תן לתרופות קול ומסר ונהל דיאלוג.
האם אתה מזהה את האנרגיה שהתרופה נותנת לך?
האם אתה יכול למצוא דרכים אחרות כדי להגיע למצב האנרגטי הזה?

 

 

לתיאום פגישת ייעוץ
פנייתך התקבלה